Popraw błędy!
OK

O PROGRAMIE

GOTUJMY LEPSZY ŚWIAT

to program edukacyjny dla klas 1-3 szkół podstawowych, którego celem jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety. Udział w towarzyszącym programowi konkursie daje najaktywniejszym szkołom i klasom możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród.
CZYTAJ WIĘCEJ

DLACZEGO TO ROBIMY?

Chcemy działać dla dobra dzieci, przyszłych pokoleń i świata. Dlatego pokazujemy, jak drobna zmiana na naszym talerzu może być korzystna dla naszego zdrowia i zaowocować wielką zmianą dla środowiska: przywrócić ziemi bioróżnorodność, ograniczyć emisję gazów, oszczędzić hektolitry wody, uratować tysiące gatunków roślin i zwierząt.

DLA RODZICÓW

Uczestniczące w programie dzieci zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające im wybierać w diecie to, co najlepsze dla nich i dla planety. Poznają ciekawe przepisy i samodzielnie lub z rodzicami przygotowują posiłki oparte na składnikach roślinnych. Podzielenie się zdjęciem każdego posiłku to możliwość zdobycia cennych punktów w grze o nagrody indywidualne i dla klasy.
ZOBACZ NAGRODY

DLA NAUCZYCIELI

W ramach naszego programu oferujemy interaktywne lekcje spełniające wymogi programowe MEN, przygotowane przez specjalistów we współpracy z nauczycielami. Gotowe lekcje dostosowane do wieku uczniów w sposób teoretyczny i praktyczny pomagają dzieciom zrozumieć zależności pomiędzy dietą a kondycją naszej planety, uczą o potrzebach i problemach Ziemi.

PODSUMOWANIE II EDYCJI PROGRAMU

AKTUALNOŚCI

Media chwalą naszą akcję!
Internet, radio i telewizja o programie

ZASADY

NAGRODY

DLACZEGO WARTO DOŁĄCZYĆ?

PRZEPISY

PYSZNA INSPIRACJA NA ZDROWY POSIŁEK? TUTAJ ZNAJDZIESZ PRZEPIS!

WYŚLIJ ZDJĘCIE


Okres zgłoszeń zakończył się 31.03.2022 r.

RANKING

1 Szkoła Podstawowa nr 3, Nysa Punkty:
513,640
2 Szkoła Podstawowa w Augustowie Punkty:
425,048
3 Szkoła Podstawowa im. gen. bryg. Antoniego Hedy - Szarego w Radoszycach Punkty:
418,328

ZWYCIĘZCY

1 Szkoła Podstawowa nr 3, Nysa Punkty:
513,640
2 Szkoła Podstawowa w Augustowie Punkty:
425,048
3 Szkoła Podstawowa im. gen. bryg. Antoniego Hedy - Szarego w Radoszycach Punkty:
418,328