Popraw błędy!
OK

O PROGRAMIE

GOTUJMY LEPSZY ŚWIAT

to program edukacyjny dla klas 1-3 szkół podstawowych, którego celem jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety. Udział w towarzyszącym programowi konkursie daje najaktywniejszym szkołom i klasom możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród.
CZYTAJ WIĘCEJ

DLACZEGO TO ROBIMY?

Chcemy działać dla dobra dzieci, przyszłych pokoleń i świata. Dlatego pokazujemy, jak drobna zmiana na naszym talerzu może być korzystna dla naszego zdrowia i zaowocować wielką zmianą dla środowiska: przywrócić ziemi bioróżnorodność, ograniczyć emisję gazów, oszczędzić hektolitry wody, uratować tysiące gatunków roślin i zwierząt.

DLA RODZICÓW

Uczestniczące w programie dzieci zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające im wybierać w diecie to, co najlepsze dla nich i dla planety. Poznają ciekawe przepisy i samodzielnie lub z rodzicami przygotowują posiłki oparte na składnikach roślinnych. Podzielenie się zdjęciem każdego posiłku to możliwość zdobycia cennych punktów w grze o nagrody indywidualne i dla klasy.
ZOBACZ NAGRODY

DLA NAUCZYCIELI

W ramach naszego programu oferujemy interaktywne lekcje spełniające wymogi programowe MEN, przygotowane przez specjalistów we współpracy z nauczycielami. Gotowe lekcje dostosowane do wieku uczniów w sposób teoretyczny i praktyczny pomagają dzieciom zrozumieć zależności pomiędzy dietą a kondycją naszej planety, uczą o potrzebach i problemach Ziemi.

PODSUMOWANIE I EDYCJI PROGRAMU

AKTUALNOŚCI

Media chwalą naszą akcję!
Internet, radio i telewizja o programie

ZASADY

NAGRODY

DLACZEGO WARTO DOŁĄCZYĆ?

PRZEPISY

PYSZNA INSPIRACJA NA ZDROWY POSIŁEK? TUTAJ ZNAJDZIESZ PRZEPIS!

WYŚLIJ ZDJĘCIE

Zdjęcie powinno przedstawiać posiłek na talerzu, w misce lub szklance, składający się z min. 3 składników pochodzenia roślinnego, w tym aktualnego składnika dnia wskazanego przez Organizatora na stronie konkursowej.
Zdjęcie nie może przestawiać osób.

Dziękujemy

za zgłoszenie się do programu „Przygotujmy lepszy świat II”!
Twoje zdjęcie przejdzie teraz weryfikację, która może potrwać do 15 dni roboczych zgodnie z regulaminem programu. Po pozytywnej weryfikacji Twoje zdjęcie zostanie opublikowane w galerii na stronie programu.

Składnik dnia:

KALAFIOR

Wgraj zdjęcie
max 5MB, format JPG lub PNG

Jutro składnikiem dnia będzie:

AWOKADO

RANKING

1 Szkoła Podstawowa W Koloni Punkty:
412,946
2 Szkoła Podstawowa w Augustowie Punkty:
409,409
3 Szkoła Podstawowa im. gen. bryg. Antoniego Hedy - Szarego w Radoszycach Punkty:
409,224

KONTAKT

Masz pytanie? Napisz do nas.

Dziękujemy za wiadomość.


Niebawem się z Tobą skontaktujemy.